ראשי > מבצעים! > תכירו: מיה יוהנה. חלוקת כרטיסים להשקה, שבת, לבונטין 7

תכירו: מיה יוהנה. חלוקת כרטיסים להשקה, שבת, לבונטין 7

מה: מיה יוהנה, 15.6, 22:30, לבונטין 7. 40 ש"ח.

מאת: איל פדר

צילום: ינאי מנחם

מוזיקה חדשה היא אחת הסיבות העיקריות שאנחנו בעסק הזה. הזכות להכיר ולגלות לעצמנו ולאחרים אמנים חדשים, שירים חדשים וסגנונות חדשים היא אולי הדבר הכי חשוב והכי מעניין בהתעסקות שלנו במוזיקה. לכן אני מאוד שמח לספר לכם על מיה יוהנה.

מיה היא בוגרת מסלול מאוד סטנדרטי בעולם המוזיקה של היום ולא מאוד סטנדרטי לאנשים שבוחרים בדרך השוליים – היא שירתה בלהקה צבאית, למדה ברימון ואפילו נתנה פייט בעונה השנייה של דה וויס. אבל אל תתנו לרקע הסטנדרטי הזה להטעות אתכם, מדובר ביוצרת מעניינת ומוכשרת.
הפעם הראשונה ששמעתי אותה שרה היה באירוע חגיגי לפתיחת חנות בשוק הפשפשים ביפו. הבחורה הגבוהה והעדינה הזאת עמדה יחפה על הבמה\רצפה שבקצה החנות ושרה בקול גבוה, צלול ונהדר, ובפשטות מפוארת שירים שנשמעו כאילו הם נכתבו בשבילה – למרות שהם קיימים ומוכרים כבר שנים ארוכות. אחרי ההופעה התעניינתי – האם יש גם שירים מקוריים, חומרים אחרים? התשובה שקיבלתי, קצת מאוחר יותר, שמחה אותי מאוד – יש חומרים מקוריים, ויד האמן של חביב הבלוג Sun Tailor (הלא הוא ארנון נאור) תנצח על ההפקה המוזיקלית. הציפייה הייתה גדולה.

המפגש בין מיה לסאן טיילור הוליד חומרים מוקלטים איכותיים, וגם מופע משותף – שעלה לאחרונה בבמה המרכזית של פסטיבל יערות מנשה בבוקר היום השני. לצערי, השנה נעדרתי מהאירוע ולכן לא זכיתי לחוות, אבל התגובות היו מרוגשות מאוד.

עכשיו מיה לוקחת לראשונה את חומריה, ועולה בעצמה, בלי להתחבא מאחורי מסך הקאוורים, על הבמה של הלבונטין 7 עם הרכב מלא (איסר טננבאום, מאור ויזל, ניצן אייזנברג) שיבצע את חומריה. בהופעה תחגוג מיה את השקת הסינגל הראשון שלה – Shallow Waters, שכבר ניתן להאזנה ברשת. המגע הסאנטיילורי מאוד מורגש בעיבוד של השיר הזה, וזה מצויין.

לקראת האירוע המרגש, החלפנו כמה מילים. כדאי לקרוא עד הסוף – מחכים שם כרטיסים חינם.

אני מניח שהרבה מהקוראים לא מכירים אותך עדיין – ספרי לנו קצת על העיסוק שלך במוזיקה עד כה.

העיסוק שלי במוסיקה התחיל לגמרי במקרה עוד בתקופת התיכון. משם התגלגלתי בשביל הכי צפוי שאפשר לחשוב עליו כשחושבים על זמרת – למדתי פיתוח קול, שירתתי בלהקה צבאית ולמדתי 3 שנים ברימון. אחרי רימון התחלתי להופיע איפה שרק התאפשר לי – בהפקות ולהקות מכל הסוגים וכל הסגנונות שאפשר להעלות על הדעת.

ב-2010 הכרתי את שי טוחנר, גיטריסט פולק ותיק ומוערך והתחלנו להופיע יחד במופע מחווה לפולק משנות ה60 וה70 ובהמשך גם קאנטרי ובלוגראס ומוסיקה אירית וסקוטית. אחרי הרבה שנים של עיסוק במוסיקה הרגשתי פתאום שמצאתי את הנישה שלי- את המוסיקה שאליה אני מתחברת יותר מכל. כמו בית. גדלתי בבית דובר אנגלית והשפה ביחד עם הסאונד האקוסטי והטקסטים הסיפוריים עשו לי את זה. במהלך 3 השנים שאנחנו מופיעים יחד הספקנו להקליט 3 אלבומים שכולם ביצועים מחודשים לשירי פולק שאנחנו עושים בהופעות שלנו, ולהופיע בכל הארץ.
איך את מרגישה לגבי עבודה על חומרים אישיים לעומת העבודה על הקאוורים?

במהלך כל השנים האלו כתבתי, אבל לא עשיתי כלום עם החומרים. התפתחתי בתור פרפורמרית וחיכיתי לרגע המתאים להתקדם עם השירים שלי. העבודה על החומרים האישיים היא שונה בתכלית מעבודה על שיר של יוצר אחר. כשהשירים שלך – המעורבות בתהליך היצירה היא כל כך גדולה שזה משבש את הראייה.
העבודה על הקאברים היא זכות גדולה – כי אתה לומד הרבה על עצמך דרך מוסיקה של אחרים , ועל אחת כמה וכמה אם אתה צריך לבצע אותם. מכיוון שאתה לא מעורב בתהליך היצירה שלהם , אתה מנוע מלשפוט אותם כפי ששופט אותם היוצר שלהם. כפי ששופטת אני את שיריי. זה נותן חופש גדול לחפש את עצמך ולמצוא את הדרך המיוחדת לך לבצע אותם. עם השירים שאני כותבת האתגר הוא עצום – לנסות לזקק מה שאתה מרגיש לתוך כמה אותיות וצלילים בעולם הגשמי…. זה תמיד מאבק. ובכל זאת, כשאתה מצליח לעשות זאת השמחה היא גדולה וממלאת- וזו הסיבה שאני עושה מוסיקה גם.
הופעת לאחרונה בפסטיבל יערות מנשה. איך היה? מה היה רגע השיא שם מבחינתך?

ההופעה ביערות מנשה היתה קסומה! אני חולמת להופיע בפסטיבל מאז שנתו הראשונה. גדלתי באיזור הזה ובתור ילדה הייתי מסתובבת הרבה ביער – ולכן כשפנו אלי להופיע בפסטיבל התרגשתי מאוד. לחזור לשם בתור זמרת היה חוויה מיוחדת. ועוד יותר מכיוון שזו היתה הופעה ראשונה לגמרי עם הרכב, שמבצע חומרים מקוריים שלי. רגע של שיא  מבחינתי היה לראות את השם שלי רשום על לוח המופעים בכניסה לבמה המרכזית.
כידוע אמנים, בטח כאלה בתחילת דרכם, לא תמיד יכולים להתפרנס ממוזיקה. איך את מרגישה עם זה?

כמו שסיפרתי, התמזל מזלי ופגשתי את שי  שדרכו ובעזרתו הגעתי למצב שאני מתפרנסת לגמרי מהמוסיקה – אנחנו מופיעים הרבה (טפו טפו טפו) עם המחווה לכל מה שציינתי מקודם. זכות גדולה ועונג אמיתי! אני מופיעה עם עוד הרכבים לפרנסתי וגם מקריינת ומדובבת באנגלית ובעברית. פעם בשבוע אני עובדת בחנות הבגדים המופלאה של רוני קנטור. אני רוצה להמשיך לעסוק במוסיקה כקריירה. אני באמת פשוט לא יודעת לעשות דברים אחרים.

עבדת עכשיו עם Sun Tailor (ארנון נאור). איך נוצר החיבור? איך הייתה העבודה המשותפת?

החיבור עם סאן נוצר תודות לאינטרנט-אול-מייטי – נתקלתי בקליפ שלו מבצע גרסא יפייפיה לשיר של דילן והשערות שלי סמרו.  שמעתי את השם שלו לפני אבל אל שמעתי אותו והביצוע היה כל כך מדויק – עם העיבוד המופלא  והצילומים הרכים והמרגשים. בעקבותיו מצאתי את עצמי צופה בכל מה שיש למצוא עם התגית SUN TAILOR עליו. החוויה היתה כל כך חזקה, ואגב כל פעם שאני רואה את הקליפ הזה אני מתרגשת בטירוף, שמיד חיפשתי אותו בפייסבוק וכתבתי לו הודעה. אחרי המחמאות המתבקשות שאלתי אותו אם בא לו להפגש ולעבוד קצת. אז עוד לא ידעתי מה בדיוק אני רוצה לעשות אבל ידעתי שאני רוצה להתחיל משהו חדש. עוד באותו שבוע נפגשנו והשמעתי לו כמה שירים שלי ומשם זה התגלגל. העבודה עם סאן טובה לי. היה לי חשוב לעבוד עם אדם שלא יוותר לי ומצד שני גם יהיה רך כשצריך – וזה בדיוק זה. הוא מוציא ממני דברים שעוד לא עשיתי ואני סומכת עליו בעיניים עצומות שיקח את המוזיקה שלי למקום שבו היא צריכה להיות. הוא עובד מאוד קשה ולעומק על כל אספקט של החזרות, ההופעות וההקלטות וזה נותן לי את המקום להתנסות בתוך החוויה עם קצת פחות דאגות.
 איפה את רואה את היצירות שלכם מתחברות? איך הרגשת לבצע חומרים שלו?

סאן הוא סינגר סונגרייטר מאוד מנוסה כבר – ואני לומדת ממנו כל הזמן. להיות נוכחת בהופעות שלו זה קסם והתרגשות גדולה. הוא כותב נפלא בעיניי ואני שואפת להמשיך ולגדול במישור הזה כל הזמן. הוא מעורר השראה. היצירות שלנו שונות, כי אנחנו מאוד שונים בכתיבה שלנו – מן הסתם הוא הפיק מוזיקלית את החומרים שלו וגם את שלי אז יהיו נקודות מפגש. בשבילי זו זכות לקבל קצת מהקסם הזה. אני אוהבת לבצע חומרים שלו – הוא יוצר נפלא.

ספרי לנו על הסינגל הראשון שיצא. למה דווקא הוא?

הסינגל הראשון מסכם בעדינות חלק גדול ממני שאיתו אני מתמודדת בשנים האחרונות ושחלק נכבד מהיצירה שלי מתעסק בו – המאבק התמידי לבטא את העולם הפנימי שלי במילים או מעשים שבני אדם מבינים. התחושה היא כמו לדחוף סלע בזלת דרך קשית של טרופית. יסורים אין סופיים. זוועה. כאב. מהבחינה הזאת אני שונאת לכתוב. אני שונאת לכתוב כי זה בלתי נסבל לנסות לזקק מה שעובר לך בפנים למילה או משפט. אבל לפעמים זה מצליח. ואז זה מאוד כיף. השיר מדבר בדיוק על המאבק הזה, עם קצת הומור עצמי לקינוח. הבחירה בו היתה בחירה משותפת שלי עם סאן – הרגשנו שהוא נכון מהרבה בחינות לפתוח איתו. הוא לא שיר פשוט וקצר. דרושה האזנה מעמיקה ואולי אפילו שתיים או שלוש. הקליפ שצילמנו לשיר הוא פרי עבודה מופלאה ומאוד יסודית שלי שלושה אנשים יקרים. אח שלי, ינאי, שהוא צלם מרגש ומוכשר, הכיר לי שני חברים שלו, יקיר מאיר פרץ ואיתי בנית, גם הם צלמים בחסד, ויחד הם ישבו לתכנן את הקליפ – שאת התוצאה שלו אפשר לראות ביוטיוב. הם היו כל כך מדויקים בתסריט, בימוי והצילום ואני מאוד אוהבת את התוצאה.
ולסיום, מה יהיה בהופעה בשבת?

בהופעה בשבת נבצע שירים שלי. וגם משהו של סאן. ועוד הפתעות.

** רוצים כרטיס להופעה? מצויין! הם מחכים לכם ממש כאן. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר תגובה ותכנסו להגרלה!**

 1. 13/06/2013 ב- 11:38

  אחלה סינגל , נשמעת טוב, מזל שלא התקדמה ההלאה בדה-וויס כנראה שהייתה מתקלקלת…

 2. נינה
  13/06/2013 ב- 11:52

  מצפה לשמוע עוד!

 3. צביקה אפור הזקן
  13/06/2013 ב- 12:02

  צנועה , חכמה,מקסימה ובעלת קול צלול וייחודי

  אשמח :–)

 4. עינבל
  13/06/2013 ב- 12:11

  מקסימה, בהצלחה!
  🙂

 5. יהודה
  13/06/2013 ב- 12:19

  מתאים לי!

 6. יואב
  13/06/2013 ב- 12:55

  תודה (:

 7. קרן הלמר
  13/06/2013 ב- 13:37

  אני רוצה להיות בהופעה

 8. 13/06/2013 ב- 14:23

  כתבה נפלאה ומרגשת על יוצרת זמרת מדהימה ופרפורמרית מהליגה הגבוהה ביותר 🙂

 9. 13/06/2013 ב- 14:27

  מקסימה סופר מוכשרת ומיוחדת להפליא שיהיה בהצלחה

 10. דימה קרופניקוב
  13/06/2013 ב- 14:57

  מגניב

 11. אלכסנדרה חייסינה
  13/06/2013 ב- 14:57

  אשמח

 12. Paz
  13/06/2013 ב- 16:15

  good luck

 13. 13/06/2013 ב- 18:26

  היא מהממת, ומראה שזה שהיתה בדה וויס לא הורס שומדבר, 🙂 היא וחברתה יעל שושנה כהן, שתיהן ממש מוצלחות!
  ואחרי ההופעה עם ארנון ביערות מנשה- אני שבויה.
  קמפרי!

 14. 13/06/2013 ב- 18:45

  מיה, את ליגה לאומית. את מאלה שיום אחד אתגאה שגיליתי כשהייתה קטנה. והמועדון הזה מכובד, לשמחתי. גו מיה, רוצי קדימה ולמעלה!

 15. עמרי
  13/06/2013 ב- 20:53

  למיה יוהנה יש קול מדהים והביצועים שלה לשירים סקוטיים/איריים (בדיסק שלה עם שי טוחנר) נשמעים כאילו נכתבו בשבילה! יצא לי לשמוע אותה בפסטיבל סולם יעקב והיה פשוט מצויין. מאחל הרבה בהצלחה עם ההרכב החדש והדרך המקורית!

 16. 14/06/2013 ב- 00:09

  ראיתי אותה בהופעה יחד עם ברק אולייר ובהופעה עם שי טוכנר. זמרת מבטיחה. שיהיה לה בהצלחה.

 17. ארנון
  14/06/2013 ב- 01:39

  אני אני רוצה!

 18. 14/06/2013 ב- 12:08

  נשמעת טוב.
  אני רוצה.

 19. אורי
  14/06/2013 ב- 14:42

  מאיה מקסימה עם קול מהמם , נגיע להופעה בכל מקרה

 20. 15/06/2013 ב- 12:13

  הזוכים הם עמרי וחן מורדקוביץ'!
  מזל טוב!

  בדקו את תיבות המייל שלכם 🙂

  תודה לכולם על ההשתתפות!

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: