ראשי > מבצעים! > אינדי מלוכלך בכרך – חלוקת כרטיסים לפסטיבל אדיר, שני-שלישי, לבונטין

אינדי מלוכלך בכרך – חלוקת כרטיסים לפסטיבל אדיר, שני-שלישי, לבונטין

מה: פסטיבל אדיר – יומיים של הופעות שוליים בלבונטין 7, שני-שלישי 23-24.7. 50/80 ש"ח (יום\יומיים).

מאת: איל פדר

פסטיבל אדיר בלבונטין 7"פסטיבל הוא מקבץ אירועים אמנותיים או בידוריים בעל היקף גדול מהרגיל.", מספר לנו המילון של ויקיפדיה. אבל ההגדרה המילונית הזאת מפספסת מרכיב חשוב ומהותי ב"פסטיבל", מין מרכיב X שכזה אם תרצו. שהוא מה שהופך עוד אירוע יומיומי לבאמת פסטיבל.

תקראו לי רומנטיקן, אבל כשאני חושב על המושג הזה אני מדמיין משהו גדול, משהו חוויתי, משהו שקשה לחזור לסדר יום אחריו. המילה פסטיבל אמנם נזרקת כאן בתדירות מאוד גבוהה, אבל האם יש משהו מאחוריה?

תמונת המצב של פסטיבלי המוזיקה בישראל היא בכי רע. בעוד במדינות רבות בעולם יש אירועי שיא שנמשכים מספר ימים ומושכים עשרות אלפי אנשים, בישראל הסצינה הזאת אפעס לא כל כך התרוממה. נכון, בעבר היה את פסטיבל ערד (שנסגר בעקבות הטרגדיה), ויש קצת דברים כמו צמח, או אפילו רוק עצמאות – אבל גם הם בדרך כלל קטנים ומבודדים. על פסטיבלים עם הד-ליינרים בינלאומיים בכלל אין מה לדבר, כמו שכבר כתבנו כאן פעם, בעיקר מסיבות של מחיר (אנחנו לא על המסלול של אף טור) ושיקולים פוליטים.

אז מה נשאר? סצינת פסטיבלי האינדי האהובה שלנו, ובראשה אינדינגב ויערות מנשה. הפסטיבלים הללו הצליחו לזקק את אותו מרכיב סודי ובנו סביבו פסטיבל. עם ליינאפים שאף פעם לא שקולים לכמות האנשים שמגיעה, הם מצליחים שנה אחר שנה למשוך המונים (אמנם רק אלפים) ולייצר חוויות בלתי נשכחות.

אבל מה עם תל אביב? הסיפור הזה, של יציאה מהעיר לטובת אירוע שיא הוא דילמה שקיימת בעולם בכלל. ברור שנוח וקל יותר לעשות אירוע גדול בשטח פתוח, זול ומרוחק, אבל אין ספק שלקהל, שרובו מרוכז בערים, נוח יותר להישאר קרוב לבית. סצינת בפסטיבלים העירוניים הולכת ומתחזקת ברחבי העולם. CMJ בניו-יורק, SXSW באוסטין, ROCK EN SEINE בפריז, הם כולם פסטיבלים עצומים שמתרחשים ממש בתוך העיר והופכים אט-אט להיות מהגדולים והחשובים בעולם. ואצלנו במטרופולין היו כמה נסיונות לייצר אירוע שכזה – הלם כרך, פסטיבל תל אביב למוזיקה – ואפילו מד מיוזיק המדובר מלפני שבוע. אף אחד מהם לא ממש תפס עד כה.

אז בינתיים, עד שמישהו ירים את הכפפה, אנחנו מספקים את רצוננו לשיא חוויתי – וגם להרבה-הופעות-במעט-כסף, בעזרת מיני פסטיבלים. אירועים כאלה יכולים מטבעם להתקיים רק בעיר – איפה שאנשים יכולים לקפוץ לכמה שעות ללא מחוייבות. האמת, יש בזה גם חן מסויים, וזה מאפשר לעשות מעין "מיני" שבירת שגרה, וזה לגמרי לא דבר רע.

המצטרף הטרי לעולם הזה הוא פסטיבל אדיר, שיתקיים בשבוע הבא בימים שני ושלישי בלבונטין.

האם פסטיבל אדיר הוא פסטיבל? כנראה שסוג של, אבל עדיין לא אותו "אירוע שיא" שאני חולם עליו. מה הוא כן? יומיים של חגיגה מוזיקלית עצמאית אדירה. יש בארץ כמה רמות של מוזיקה עצמאית, ופסטיבל אדיר נמצא במעגל הכי חיצוני, כזה שהוא כבר על סף אישפוז כפוי – במובן הטוב כמובן. אלה המוזיקאים והקהל שמסתובים בצימר, בריאליטי, במרתף של ההורים כי אין להם כסף לצאת מהבית. זה המוזיקאים שמי ששומע אותם מבחוץ חושב "מה זה הרעש הזה", אבל מי שכבר בפנים, מחובר, יודע שאין יותר כיף, יותר אמיתי ויותר "אינדי" מהקו הזה.

אינדה דינגו, להקת אינדי אמיתית

האירוע הזה מצטרף לטרנד שהולך ונבנה לאחרונה, בעיקר בהובלת החבר'ה המגניבים מהריאליטי ריהאב סנטר, של לחזור וליצור סצינת מוזיקה עצמאית שלא מחפשת את המרכז. הריאליטי, חוץ מהיותו סקוואט אפלולי שמארח מגוון הופעות מגניבות, גם יצר שני פסטיבלים בחודשים האחרונים (אחד בפורים והשני ביוני) עם לינאפים די דומים, שקרו מרחק שעה\תיים נסיעה מתל אביב.

את הפסטיבל הזה הרימו חברי ההרכב האהוב עלינו INGA DINGO, דורון בוטניק ועמוס צימרמן, שכבר מזמן ידועים במוזיקה לא מתפשרת שמצליחה בכל זאת לחדור את הלבבות של הקהל. במשך יומיים הם יעלו את מיטב אמני השוליים הקיצניים – רועשים ושקטים, גיטרות ואלקטרוניקה.

אז מה יהיה פה? שורה של אמנים שממש לא מנסים להפוך את המוזיקה שלהם למסחרית, ואפילו להיפך. מוזיקאים שעובדים בלי חברת יחסי ציבור מאחוריהם ובלי להתנצל על החספוס של הסאונד. הליינאפ המעניין כולל גםשמות מוכרים יחסית כמו לא דובים, קין והבל 90210 ונועם ענבר (בפרויקט הסולו GREEDY ADAM) ועד הרכבי ההארד-קור דירק דיגלר ואמזונה קוס.

הליינאפ המלא כולל:

יום שני 23.7:
ישי גרוס (שני האחרון של אוקטובר), אמזונה קוס , אביב מארק והבוסתן החשמלי , Heavy Monkey , לא דובים , קין והבל 90210 (אורח: דורון בוטניק), דירק דיגלר, DJ Feller

יום שלישי 24.7:
יובל גורביץ' עם עדי מוסקו ואדל הטל הצ'לנית, Bucharest, Megason, I WAS A BASTARD, Bootsman, Greedyadam (נועם ענבר) , רייסקינדר וכמובן Inga-Dingo

חוץ מהופעות יהיה גם דוכן דיסקים ומרצ'נדייז של ההרכבים (כולל הרבה דברים נדירים!) ועוד הפתעות.

רוצים להיות שם? נהדר יש לנו כרטיס לכל ערב לחלק לכם. ספרו מי לדעתכם להקת שוליים לא מתפשרת, בארץ ובעולם ותוכלו לזכות בכרטיס! רק אל תשכחו להגיד לאיזה יום אתם רוצים ללכת 🙂

ואם כבר הגרלות, גם המארגנים מחלקים כל מיני הפתעות, אז שווה להיכנס לאיוונט.

ובינתיים: אינגה דינגו, ככה בשביל להכנס לאווירה:

 1. יהונתן
  21/07/2012 ב- 16:10

  Shellac.
  יום שלישי
  🙂

 2. 21/07/2012 ב- 16:57

  אינדי בלתי מתקשרת? למה מי היא?
  שני, כי יום שני האחרון של אוקטובר היא הלהקה שאני נשומע הכי הרבה שלא הספקתי להיות בהופעה שלה

 3. תומר אנונילס
  21/07/2012 ב- 17:12

  יש כל כך הרבה. עדאקי למשל, לא מתפשר ולא מפסיק להופיע ולכתוב חומרים חדשים.
  שני זה טוב לי ..

 4. yaniv
  21/07/2012 ב- 17:56

  ל- elyse ו- the afterman יש קליפ מעניין ומחדש

 5. 21/07/2012 ב- 17:59

  לטאות הענק מכוכב הניבירי…. כל יום הוא היום…

 6. yan91899
  21/07/2012 ב- 17:59

  "כל החתיכים אצלי" עושים משהו טוב..
  שלישי פעמיים כי…

 7. Orb
  21/07/2012 ב- 21:33

  אני באמת משתדל לנגן כל שבוע במרתף אצל ההורים. לא כדי להיות אינדי, אבל בתל אביב יש רעש כל הזמן, ומישהו צריך להביא מדי פעם את הרעש גם לפרברים…

 8. shloophen
  21/07/2012 ב- 21:34

  מעדיף את שלישי, ד"א.

 9. 21/07/2012 ב- 22:36

  פדר, יא פדר.

  קודם כל, במקום פוסט המלצה על הפסטיבל עסקינן יצא לך קיטור ארוך על הפסטיבלים בארץ.

  דבר שני, בע"ה ובע"ה הפרוגפסט, שמציג את Pain of Salvation בתור הדליינרים, לא יבוטל.
  http://progstagefest.com/he/

 10. יניב רונן
  21/07/2012 ב- 23:08

  מקווה להיות שם. בשאיפה עם כרטיס מאפרכסת

 11. תמר
  22/07/2012 ב- 01:40

  : /

 12. קרן הלמר
  22/07/2012 ב- 03:01

  the black keys
  יום שני

 13. מרדכי
  22/07/2012 ב- 15:53

  אמנם לא להקת שוליים אבל צ'ארלי מגירה הוא ללא ספק אומן שלא מתפשר. אשמח לכרטים ליום שני

 14. שי
  22/07/2012 ב- 20:48

  שממל הם להקת שוליים אדירה. שלישי.

 15. 22/07/2012 ב- 22:09

  תומר זכה בכרטיס למחר (הודעה במייל).
  עדיין אפשר לנסות מזלכם בכרטיס ליום שלישי.

 16. 22/07/2012 ב- 23:09

  הפסטיבל הזה מייצג את השוליים וממחיש את המושג שוליים. להקות ותיקות, אך לא מוכרות מאוד, שמעניינות קהל קטן מאוד של אנשים. בדרך כלל, בכל פסטיבל בעל מסורת, יש שילוב בין שמות גדולים ומוכרים, לשמות בינוניים ושמות איזוטוריים או לא מוכרים. אפשר לראות זאת גם באינדינגב וביערות מנשה, אבל לא כאן.
  לכן, או שהפסטיבל הזה מיועד לסצינה תל אביבית מצומצמת יחסית, או שהוא פשוט מלכתחילה מכוון לשוליים או למטרה צנועה של פסיטבל קטן.

 17. 23/07/2012 ב- 21:23

  הזוכה בכרטיס ליום שלישי הוא יונתן!
  מזל טוב!

  תבדוק את התיבה שלך.

  תודה לכולם על ההשתתפות 🙂

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: