ראשי > מבצעים! > חלוקת בזק – האיינג'לסי במופע צהריים, שישי, האיזור!

חלוקת בזק – האיינג'לסי במופע צהריים, שישי, האיזור!

מה: theAngelcy  בהופעת צהריים, האיזור, הרכב 13, שישי, 15:00. 40 ש"ח.

מאת: איל פדר

מצלמים קליפ לאינדיסיטי. צילום: SILVIA PINA

השם theAngelcy נולד בתקופה שהייתי מסתובב כנווד באירופה וחי ברחוב", סיפר רותם בר-אור בשבת מעל במת קפה ביאליק, שם הרצה וניגן משיריו בערב מיוחד של פרוייקט WIZE ושל אפרכסת. "אנשים היו שואלים מי אני והייתי מסביר שאני מלאך במשימה חשאית – Angel undercover".
מאז אותה תקופה של נוודות, עבר המותג "TheAngelcy" שינויים משעותיים, והתגלגל להיות ההרכב הכי חם למביני עניין בסצינת השוליים. היום זה כבר לא רותם לבד עם גיטרה,  אלא אנסמבל של מוזיקאים מוכשרים מתחומים שונים המייצרים יחד מה שהם מכנים "פולק אלטרנטיבי". עם שילוב כלים יחודי (ויולה, קלרינט, שני מתופפים על אותה מערכת ועוד) הם מפליאים להתיך את מגוון ההשפעות שלהם, החל ממוזיקה קלאסית דרך פולקלור עממי ועד רוק פרוגרסיבי, לכדי תוצר מוזיקלי מעניין, ייחודי ונעים לאוזן, שעוטף בחום את הטקסטים הכתובים ב"אנגלית של נוודים" של בר-אור.

בתקופת הפעילות הקצרה שלהם הספיקה הלהקה לכבוש את במות האינדינגב ופסטיבל יערות מנשה, את כל מועדוני תל אביב ובעיקר את לב המעריצים, שהפכו אותה לשם דבר ברחוב המוזיקלי המקומי. האיינגל'סי הם מקרה מעניין של הרכב שמוערך פעמיים – גם בביקורות וגם על ידי הקהל, לפחות קהל השוליים בינתיים.

"אנחנו מנסים ליצור משהו שאף פעם לא שמענו, וזה לא קל" סיפר בר-אור מעל אותה במה. וההרכב בהחלט עומד במשימה. לפרקים, מזכירה המוזיקה שלהם הרבה דברים – פעם זה נשמע כמו פולק, פעם אחרת כמו מוזיקה בלקנית, אבל המוצר השלם בהחלט עומד במשימה להישמע אחרת.

"אני לא היחיד שחי בסרט בעיר הזאת"

אחרי הופעות רבות במסגרות חלקיות (יום הסטודנט, פסטיבל יערות מנשה ועוד) ההרכב מגיע סוף סוף להופעה מלאה בתל אביב. זה יקרה בשישי בצהריים במועדון האיזור, אחד המקומות הכי נעימים בעיר וללא ספק ה-מקום להרכב הזה. לקראת ההופעה, תפסתי את רותם לכמה שאלות.

רותם, ההרכב קיים פחות משנה וכבר הפך לשם מוכר – איך זה קורה?

אף פעם לא היתה לי להקה לפני כן, לא יודע איך זה כשזה קורה אחרת. יש הרבה פרטים קטנים להקפיד עליהם ומעוף אחד גדול מעל ומתחת להכל. אני, קצת מאז ומתמיד, מרגיש שיש לי משהו אצלי שאני צריך לחבר לעולם הגדול, להוציא החוצה. אבל אני לא היחיד שבסרט בעיר הזאת…

אין ספק שלא, אבל בינתיים זה עובד… אחד הצדדים האהובים עליי אישית במוזיקה של הלהקה הם העיבודים – תפקידים מעניינים, שילוב כלים לא טריוויאלי. איך הם נוצרים?

כל עיבוד נוצר קצת אחרת. חלק הבאתי איתי, חלק עשינו כולם בחדר חזרות, הרוב נעשו בפעולה מורכבת יותר, שיכבה על גבי שיכבה בצורות עשייה שונות. בכל מקרה הכל משתנה כשהוא עובר תחת הידיים של הלהקה – אלה אנשים עם טביעת אצבע מאוד חזקה וייחודית, שזו הסיבה שאנחנו יחד.

מבחינתנו, אגב, העיבודים עדיין לא לגמרי גמורים, אבל הולכים ומתקרבים.

בוא נדבר קצת על המילים של השירים, יש היגדירו אותם כ"מטרידים"… אני אישית תמיד תהיתי על הטקסט של MOTHERLOVER, איך זה נוצר? על מה זה נכתב?

אני לא ממש עצמי כשאני כותב, אני צריך קצת לצאת מדעתי כדי לכתוב שיר שיישאר איתי חזק. מה שאומר שאני לא תמיד לגמרי יודע איפה שיר מתחיל ונגמר. השיר הזה הוא דוגמא מצויינת.  זה שיר עם עיניים אדומות. זה שיר של תינוק כל יכול שנפגע עד עמקי נשמתו ועכשיו הוא זועם. מצד שני זה גם שיר ממבט על, ממעוף העיט, שרואה את הכל רחב ורחוק. הרבה שירים שלי הם ככה, מלאי רגש ובו בזמן מרוחקים. אני מזהה בהם את עצמי.

ו"הלהיט" –MY BABY BOY?
השיר הזה נכתב למעשה כתגובה כמעט רפלקסיבית למקרן טלוויזיה. ישבתי מולו כשהוא "פלט" עליי צילומי ווידאו מנקודת מבט של מסוקים מפציצים מעזה ביום הראשון של עופרת יצוקה. בשידור חי. זה עצוב. זה עצוב שאנחנו צריכים להזכיר לעצמנו שזה עצוב.

"אין שניים בלהקה שמאמינים באותו סגנון"

חבר טוב שלי אמר לאחרונה שאתם מזכירים את לו את BEIRUT, מי אתה מרגיש שמשפיע עליכם?

אנחנו לא מושפעים כולם מאותם הדברים. אין שניים בלהקה שמאמינים באותו סגנון בדיוק. יש בלהקה משיכה חזקה למוזיקה קלאסית (ענר, אורי ומאיה), פופ (מעיין, מאיה ואני), פרוג (דב ואורי), כלייזמר (ענר ואורי), ומוזיקה פרועה של ג'ם חופשי (דב, אורי, אני).
אני אוהב בעיקר מוזיקה עממית מכל מיני מקומות, פסקולים של סרטים ישנים ומוזיקה שעוטפת מילים חזקות של משוררים-מוזיקאים כאלה. אבל אני אוהב הרבה דברים שונים, לא יכול להקשיב לאותו סגנון לאורך זמן.

אז מה מיוחד דווקא בהופעה הקרובה?
קודם כל – "האזור". זה מקום עם סאונד מרהיב, פשוט צליל שקוף שמעביר את הדברים כמו שהם. הצליל, העיצוב וצורת הישיבה שם מזכירים לי מאוד את האנפלאגד של נירוונה. אנחנו מתרגשים להופיע שם סוף סוף, ועוד בשישי אחה"צ, השעה המופלאה של תל אביב. תוסיף לזה שזו ההופעה המלאה הראשונה שלנו בת"א מאז אפריל. אנחנו רעבים כמו זאבים. וזאבות.

ושאלת מאה השקל – מתי יצא האלבום?

מכוונים לאמצע – סוף 2013. אנחנו רוצים אלבום פלאי – ובשביל פלאות צריך זמן והתמסרות. אנחנו גם נצטרך להשיג מימון מפה ומשם, אבל זה לא מפחיד אותנו, הרוח תדבר בסופו של דבר.

אופטימי…

אגב, יש מי שטוען שגם סוף 2013 זו תחזית אופטימית מדי. אני אומר נחיה ונראה, כדור השלג הזה כבר מתגלגל.

האיינג'לסי יופיעו במועדון האיזור, שישי הקרוב בשעה 15:00. פרטים נוספים אפשר למצוא פה. רוצים לקבל כרטיס חינם? תנו לייק\תגובה לפוסט הזה ותיכנסו להגרלה!
ההגרלה תסגר הלילה.

בינתיים, קבלו (במלואה!) את ההופעה של רותם השבוע:

***הפוסט הזה פורסם גם במועדון הבלוג בעבר העיר***

 

 1. 07/06/2012 ב- 11:48

  פחחחחחח, היה כיף בביאליק בשבת.

 2. ריטה
  07/06/2012 ב- 11:49

  אני אוהבת הופעות בצהריים 🙂

 3. יוני
  07/06/2012 ב- 12:34

  בטח, בטח! סופסופ מקום עם מספיק מקום! יהיה גדול!

 4. קרן הלמר
  07/06/2012 ב- 13:01

  ההמצאה הבאה…הופעות בבוקר. להתעורר על הבוקר עם הופעה…. זה יהיה מדהים. מאוד בא לי לראותם

 5. 07/06/2012 ב- 13:14

  תגובה! תגובה!

 6. רון
  07/06/2012 ב- 13:30

  הם היו אדירים ביערות מנשה! רוצה כרטיס!!

 7. אילן ויכטר
  07/06/2012 ב- 14:40

  נשמע מעולה

 8. moi
  07/06/2012 ב- 15:19

  tguva!!

 9. yaniv glozman
  07/06/2012 ב- 15:19

  צהריים מממממ…..

 10. צביקה אפור הזקן
  07/06/2012 ב- 16:43

  אחרי המפגש של וויז מה זה רוצה…. 🙂

 11. תמר
  07/06/2012 ב- 18:41

  : /

 12. atar
  07/06/2012 ב- 18:52

  ברור שרוצה !!

 13. רועי
  07/06/2012 ב- 20:07

  האיינג'לסי!!! 🙂

 14. 07/06/2012 ב- 21:46

  הזוכים: יוסי ויניב – בדקו אינבוקסים!

  תודה לכולם, מקווים לראותכם מחר בצהריים!

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: