ראשי > מבצעים! > על בוב דילן והופעות חו"ל – כרטיסים חינם ליומולדת לבוב דילן! שלישי-רביעי, אוזןבר.

על בוב דילן והופעות חו"ל – כרטיסים חינם ליומולדת לבוב דילן! שלישי-רביעי, אוזןבר.

מה: יומולדת 70 לבוב דילן – ימים שלישי-רביעי אוזןבר, קינג ג'ורג' 48. 20:00 50 ש"ח כל ערב.

בוב דילן יגיע בקיץ הקרוב לארץ. בוב פאקינג דילן. כן כן, הטרובדור של המאה ה-20, האיש שכתב חלק משמעותי מנכסי צאן הברזל של המוזיקה העולמית, האדם שלא ברור אם הוא יותר משורר או מוזיקאי ואמן המילה הכתובה באנגלית, יגיע להופעה אחת ויחידה בארץ. אם מישה צריך שנציג אותו, הוא מוזמן לקרוא כאן או כאן. למי שלא צריך היכרות, נזכיר שדילן הוא האיש שדופק על דלתי מרום, מספר את סיפורו של ההוריקן ומבקש מאיש הטמבורין לנגן לו עוד שיר. דברים רבים נאמרו בגנות האירוע – אומרים שההופעה יקרה, ואכן גם הכרטיס הזול ביותר שקול לחלק משמעותי משכר הדירה שלנו. אומרים שהמיקום, אצטדיון רמת גן, הוא לא מקום מתאים להופעות, ואכן אפשר להתווכח אם הוא בכלל ראוי לאכלס בני אדם. ומעל הכל – אומרים שהוא מופיע גרוע, ושהוא ההיפך הגמור מ-Crowd-Pleaser.
השיח הציבורי הנרחב בסוגייה – משיחות ברזייה ועד דיונים תקשורתיים ענפים השואלים "האם ללכת לבוב דילן?" והופכים כל אחד למומחה לענייני הסט של מר צימרמן – גרם לנו לחשוב על האלמנטים השונים המרכיבים את התרבות השוקיוייסית של הופעות חו"ל בארץ ובעיקר לתהות על שאלת 450 השקל – ללכת או לא ללכת?

אז למה בעצם אין הרבה הופעות חו"ל בישראל? משתי סיבות עיקריות:

הראשונה, כמו תמיד, היא פוליטיקה. כן כיבוש, לא כיבוש, כן סכנה בטחונית, לא סכנה בטחונית – האמנים שמביעים עניין בלהגיע לארץ עומדים בפני מבול של תגובות, איומים ובקשות המזהירים מפני קשירת גורלם עם ארץ ישראל. בחלק מהמקרים גם האמנים עצמם, מצו מצפונם לטענתם, מעדיפים להימנע מהגעה לישראל, אבל אפילו אם לא כך הדבר – יש ארגונים רבים בעולם, ובחלק גם ישראלים, ששמים להם למטרה לעודד את החרם התרבותי על ישראל כדרך להביע מחאה על המצב המדיני. גם התחממות בגזרה הבטחונית לא בדיוק מוסיפה למוטיבציה של אמן אירופאי או אמריקאי לארוז את עצמו ולהגיע ללב איזור עימות.

הסיבה השנייה מאידך, היא המרחק. למרות שאנחנו אוהבים לחשוב על עצמנו כאירופאים (כדורגל, אירוויזון וכו') יש פער גאוגרפי קל בינינו לבין היבשת הלבנה. ולכן, בעוד אמן יכול לתור את אירופה לאורכה ולרוחבה במחיר נוח יחסית ובמסגרת סיבוב ההופעות השלם שלו, ביקור בישראל חייב להיות ביקור ספיישל, לא על הדרך- ויש לזה משמעות כלכלית נרחבת.

למרות כל זאת, בשנים האחרונות דווקא הגיעה לפה נוכחות מכובדת של אמנים. אמנם בדרך כלל מדובר בעיקר באמני אינדי או בכוכבים מזדקנים, אבל מדי פעם מתגנבים פנימה גם כמה שמות בשיא הקריירה שלהם.

כשכבר מגיע לפה אמן רציני מחו"ל, זה תמיד קרנבל בארצנו הפרובינציאלית – סיקור נרחב של הביקור בכותל בשער האחורי של ידיעות, פגישה עם פולטיקאי זוטר/בכיר בהתאם למעמדו של הכוכב וסיפורים מפורטים על השטיקים שהפרינססה או הפרינסס רצו בחדר ההלבשה. כששם גדול דורך פה, נדמה שהמדינה עוסקת רק בזה במשך ימים.

ולבסוף, אחרי המחול התקשורתי, הקיטורים על מחיר הכרטיס, והבירת-מונופול במחיר מוגזם באצטדיון/גני התערוכה/פארק הירקון – מגיע הרגע האחד הזה, שבו הוא עולה לבמה. אין ספק, יש הופעות טובות (רוג'ר ווטרס, למרות הסאונד) ויש הופעות לא טובות (דה-סטריטס, אבל אולי זה רק אני) אבל בכולם יש מכנה משותף אחד – ההתרגשות, ברגע שהשם הגדול הזה מגיח ממאחורי הקלעים – בדרך כלל פשוט שווה את כל השאר. ככה הרגשתי עד היום בכל ההופעות הגדולות שהייתי בהם.

אז אם אתם שואלים אותי – אם יש באפשרותכם לשלם על זה – לכו לבוב דילן. אפילו רק בשביל הרגע שהוא יעלה לבמה.

ואכן, בהתאם לפק"ל הקבוע, ישראל כמרקחה לקראת בואו של בוב. בכל מקום יש כתבות, אירועים ומבצעים ושמו של דילן נהיה שגור בשיח על אירועי הקיץ הקרובים. בתזמון מושלם לקראת בואו, יחגוג מחר (ה-24) הנער את יום הולדתו השבעים וזאת הזדמנות מצויינת לציין את פועלו ולחגוג את היצירה שלו.

אי-לכך, האוזןבר ונועה בביוף (המקיסמה ומוכשרת בפני עצמה) רקחו לנו תוכנית של שני ערבים, בהם יגיעו מיטב אמני האינדי התל-אביבים לחלוק כבוד למר צימרמן. הם יבצעו משיריו המוכרים והמוכרים פחות, בעברית ובאנגלית, ויתנו גרסאות קרובות למקור לצד גרסאות בפרשנויות אישיות.

בין לבין, הראל סלוצקי ישורר משיריו של דילן.

בערב הראשון יופיעו עוזי פיינרמןיענקלה ואדם רוטבליטיהוא ירון, רות דולורס וייסנגה שלובציר 76אדם שפלןתעני אסתר, Raw Men Empireהפשרות.

ובערב השני יופיעו עלמה זוהרקוואמי והחלבותרם אוריוןג'וני שועליחיה מילרירונה כספישירלי ואיתמרהדרה לוין ארדינועה בביוף (שגם מארגנת את הערב).

הערבים עולים 50 ש"ח כל אחד, ויתחילו בשעה 20:00.

לכבוד המאורע המרגש יש לנו זוג כרטיסים לחלק לכם לכל ערב!

רוצים כרטיס לכם ולחבר/ה? ספרו לנו על חוויה מהופעת חו"ל בארץ. לא יצא לכם עדיין? ספרו לנו את מי הייתם רוצים לראות כאן. כל תגובה (טוב נו, וגם לייק) פה או בפייסבוק שלנו – מכניסה אתכם להגרלה!

שבוע טוב ומזל טוב לרוברט  🙂

(מתוך שער המגזין אל.איי ויקליי שהוקדש ליום הולדתו של דילן)

ההגרלה תיסגר בשלישי בבוקר.

אפרכסת

 1. דוב בילן
  23/05/2011 ב- 05:19

  כשנכתב כאן על הופעות לא טובות באזכור "דה סטריטס", היה נדמה לי בטעות שכתבת "דייר סטרייטס". תהיתי אם הכוונה להופעת הלהקה הזו בארץ, לפני למעלה מ-25 שנה… אגב, אומרים שהופעה זו היתה דווקא טובה.

 2. שירה
  23/05/2011 ב- 10:03

  פשוט LIKE!

 3. אמיר
  23/05/2011 ב- 10:11

  הייתי מאוד שמח אם ארקטיק מאנקיז היו מועילים בטובם להגיע לארץ הקודש

 4. נעם
  23/05/2011 ב- 10:26

  ג'ון פרושיינטה, ללא ספק.

 5. אסף
  23/05/2011 ב- 11:24

  אני חלמתי על הופעה של בי.בי.קינג. בגילו המתקדם אני מניח שזה כבר לא יקרה.

 6. מיכל
  23/05/2011 ב- 11:54

  אני מצטרפת לקריאה לארקטיק מנקיז. לג׳ון פרושיינטה אני עוד נוטרת טינה משברון הלב של גיל 14 כשהפפרז ביטלו

 7. 23/05/2011 ב- 13:24

  הייתי בהופעה של אוי ואוי (מתי קופצים לביקור?), היה מצויין למרות שהכנרית התחלפה , בכל מקרה אחרי ההופעה קיבלתי כרטיסים חינם לאיגי פופ!

 8. יעל
  23/05/2011 ב- 16:23

  אם טום וייטס היה מופיע בארץ, הייתי מוכנה לשלם הרבה. הוא מחרחר בהרבה יותר חינניות מדילן.

 9. עדי
  23/05/2011 ב- 22:15

  מזל-טוב בוב!
  מצטרף לתחינה לטום וויטס. ואם עדין לא וויטס, אז כמעט: הלכתי להופעה של מארק לאנגן ואיזובל קאמפבל והם החזירו לי את החשק לחיות.

 10. חמוטל
  23/05/2011 ב- 22:31

  עדיין לא חשוך, אבל מחשיך…
  לפני 3 שנים נסעתי למינכן רק בשביל לראות את דילן וכרגע אכן יש דילמה: ללכת או לא ללכת?

 11. 24/05/2011 ב- 07:39

  הזוכה הראשון, שזוכה בכרטיס זוגי להערב – הוא אמיר!
  מזל טוב!

  כל האחרים, שימו לב – ההגרלה לכרטיס של מחר נמשכת עד היום בערב, מוזמנים להמשיך לנסות 🙂

 12. הדס
  24/05/2011 ב- 12:21

  לאחרונה הייתי בהופעה של דיפ פרפל בארץ… לגמרי במקרה אחרי שחברים עם כרטיס נוסף שלא נמצא לו קונה הזמינו אותי להצטרף. מאחר ואני מכירה רק שלושה שירים שלהם לא ממש ציפיתי להנות… אבל היה מטורף… מדהים… מעיף. כל כך הרבה אנרגיות וכל כך הרבה אנשים, וכמובן סטיב מורס המדהים, אל רוק בכל הווייתו שלא הספיק להרעיף עלינו חיוכים ומפרטים.
  רוברטו, you're next!

 13. קרן
  24/05/2011 ב- 13:33

  אוי ואבוי ריגשו, שימחו והלהיבו אותי עד מאוד בהופעה האחרונה שלהם בבארבי, ושינייד אוקונור בהחלט הייתה עושה לי טוב על הנשמה אם הייתה קופצת הקיץ לביקור.

 14. מוציק
  24/05/2011 ב- 16:08

  כנער מתבגר ראיתי את בוב דילן בפארק הירקון (30 ש"ח, בלי vip וכל העניין הזה.)התאכזבתי אז. בלי קשר להופעה ההיא , כנראה שלא אלך הפעם.
  אשמח מאד מאד לראות את לד-זפלין. (לא ממש נראה שזה יקרה בקרוב)
  ואת ניל יאנג, הלוואי שביחד עם קרוסבי, סטיל ונאש.

 15. תמיר
  24/05/2011 ב- 20:15

  כיוון שמוריסי כבר היה בארץ, הייתי שמח לראות את ארקייד פייר.

  • 25/05/2011 ב- 13:23

   הזוכה המאושר להערב הוא עודד שחורי. תודה לכולם על ההשתתפות!

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: